Piłka nożna - Anglia: remis w derby Londynu; konfrontacja klubów polskich bramkarzy dla Arsenalu

0

piłka nożna - Premier League - XII kolejka - Everton - Liverpool - Arsenal - Southampton - Chelsea

Everton zremisował u siebie z Liverpoolem 3:3 (1:2) w najciekawszym meczu XII kolejki angielskiej ligi piłkarskiej. W ostatniej minucie punkt dla gości uratował Daniel Sturridge.
W innym meczu, Arsenal Londyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonał u siebie drużynę Artura Boruca, Southampton 2:0 (1:0). Oba gole dla "Kanonierów" strzelił Olivier Giroud (22. i 87. minuta).
Chelsea Londyn wygrała na wyjeździe z lokalnym rywalem, West Ham 3:0.

Wyniki sobotnich meczów XII kolejki Premier League:
Everton - Liverpool 3:3 (1:2)
Arsenal Londyn - Southampton 2:0 (1:0)
Fulham - Swansea 1:2 (0:0)
Hull City - Crystal Palace 0:1 (0:0)
Newcastle United - Norwich City 2:1 (2:0)
Stoke City - Sunderland 2:0 (1:0)
West Ham United - Chelsea Londyn 0:3 (0:2)

W tabeli prowadzi Arsenal który ma na koncie 28 punktów. Na kolejnych miejscach są Liverpool i Chelsea Londyn (po 24 punkty). Czwarte miejsce zajmuje Southampton (22 punkty).