Piłka nożna - Barcelona w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

0

piłka nożna - Liga Mistrzów - Barcelona

FC Barcelona awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Mimo porażki w pierwszym meczu 0:2 Barca na własnym boisku odrobiła straty i rozbiła AC Milan 4:0.
To był mecz zapierający dech. Pierwszą bramkę z 20 metrów, Leo Messi zdobył już w 4minucie, a drugi gol - równiez argentyńskiego napastnika - padł w 38 minucie. Wdrugiej połowie, dzięki podaniu Iniesty, bramkę zdobył David Villa i to strzelając lewą, kontuzjowaną nogą. Autorem ostatniego gola, w 92 minucie, był Jordi Alba.
"Cieszę się przede wszystkich za piłkarzy, którzy byli ostatnio bardzo krytykowani. Dzisiaj pokazali, że są wyjątkowymi zawodnikami, dali z siebie wszystko" - zapewniał Jordi Roura.
Zdaniem komentatorów, starcie z AC Milanem było najlepiej rozegranym meczem Barcy w tym sezonie. "To była blaugrana w najlepszym wydaniu" - zapewniali.