Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piłka nożna - Brazylia - Apelacja Portuguesy odrzucona

0
Podziel się
bEpEOLmd

piłka nożna - Portuguesa - Fluminense

Brazylijski Sąd Sportowy odrzucił w piątek apelację klubu piłkarskiego Portuguesa Sao Paulo.
W rezultacie tego orzeczenia Portuguesa kolejny sezon rozgrywek o krajowe mistrzostwo spędzi w drugiej lidze.
Dzisiejsza decyzja Sądu Sportowego oznaczała, że inny klub, Fluminense Rio de Janiero - mimo zajęcia na koniec rozgrywek ligowych Brazylii miejsca spadkowego - pozostanie w ekstraklasie. Tym samym "Flu" uniknęło niechlubnego miana pierwszego w historii brazylijskiej piłki zespołu, który rok po zdobyciu mistrzowskiego tytułu musiałby pożegnać najwyższą klasę rozgrywkową.
To nie pierwsza tego typu historia związana z "Flu" - w 1999 roku Fluminense zostało mistrzem 3. ligi, i zgodnie z regulaminem rozgrywek miało kolejny sezon rozgrywać w 2. lidze. Tymczasem przeprowadzona przed kolejnym sezonem brazylijska federacja piłkarska dokonała reformy systemu rozgrywek ligowych, w efekcie Fluminense znalazło się od razu w ekstraklasie.
Piątkowe orzeczenie Sądu Sportowego dotyczyło meczu rozegranego w ostatniej kolejce rozgrywek ligowych - w składzie Portuguesy wystąpił wtedy Heverton, piłkarz, który wcześniej otrzymał karę zawieszenia na dwa mecze i nie był uprawniony do gry. Komisja dyscyplinarna brazylijskiej federacji ukarała klub z Sao Paulo walkowerem oraz odebraniem czterech punktów.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / mw

bEpEOLmG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)