Piłka nożna - Bundesliga: hat-trick Roberta Lewandowskego

0

piłka nożna - Bundesliga - Borussia Dortmund - Robert Lewandowski

Borussia Dortmund pokonała VfB Stuttgart 6:1 (2:1) w rozegranym w piątek meczu 11. kolejki niemieckiej Bundesligi.
Trzy gole dla wicemistrzów Niemiec strzelił - uzyskując klasycznego hat-tricka (trzy nie rozdzielone trafienia w jednej połowie) - Robert Lewandowski. Reprezentacyjny polski napastnik trafiał w 54., 56. oraz w 72. minucie. Pozostałe gole dla Borussii strzelili Sokratis Papasthatopoulos (19.), Marco Reus (22.) i Pierre-Emeric Aubameyang (81.), zaś honorowa bramka dla gości padła po strzale Karima Haggui (13.).
Dzięki piątkowej wygranej Borussia została liderem tabeli niemieckiej ekstraklasy, "Żółto-czarni" mają 28 punktów i o 2 wyprzedzają mistrzów z poprzedniego sezonu, zespół Bayernu - monachijczycy swój mecz 11. kolejki rozegrają w sobotę, na wyjeździe w Hoffenheim.
Trzy bramki uzyskane w meczu z VfB Stuttgart pozwoliły Robertowi Lewandowskiemu objąć prowadzenie w klasyfikacji strzelców Bundesligi - polski napastnik ma w dorobku 9 goli. Pięciu piłkarzy, w tym wspomniany wyżej Aubameyang ma po 7 trafień.