Piłka nożna - Ekstraklasa: Cracovia - Legia 0:1

0

Piłka nożna - Ekstraklasa - Cracovia - Legia Warszawa

Piłkarze Cracovii przegrali 0:1 (0:1) z Legią Warszawa w sobotnim meczu 6. kolejki ekstraklasy
Mistrzowie Polski bramkę na wagę trzech punktów strzelili w 29. minucie - fiński pomocnik Legii Henrik Ojamaa posłał piłkę w pole karne Cracovii, Michał Kucharczyk podanie przepuścił, a Miroslav Radović strzałem tuż przy słupku posłał piłkę do bramki.
Zanim legioniści objęli prowadzenie, piłkarze Cracovii wypracowali sobie dwie znakomite okazje strzeleckie - Dawid Nowak i Krzysztof Danielewicz w ciągu niespełna minuty byli sam na sam z bramkarzem gości, w obu przypadkach strzały krakowskich graczy był minimalnie niecelne.
Zwycięstwo dało Legii awans na pozycję lidera w tabeli ekstraklasy, zespół trenera Jana Urbana ma 12 punktów i lepszym bilansem bramek wyprzedza Górnika Zabrze i Lechię Gdańsk.
Cracovia , która w sześciu meczach zgromadziła 7 punktów, zajmuje 10. miejsce.