Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piłka nożna - Josep Seguer nie żyje

0
Podziel się
bEgkSFQR

Piłka nożna - Barcelona - Josep Seguer

W Barcelonie w wieku 90 lat zmarł legendarny obrońca zespołu FC Barcelona, Josep Seguer. Występował w barwach katalońskiego klubu w latach 1943-57. Czterokrotnie wystąpił w reprezentacji Hiszpanii.
O śmierci swojego dawnego gracza klub poinformował w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej. "Josep Seguer był znakomitym obrońcą, twardym i doskonale wyszkolonym. Rywale zawsze mieli trudności z przewidywaniem jego zagrań. Nosił przydomek "Diesel" ze względu na niewyczerpalną kondycję i wielką siłę, z jaką poruszał się po boisku." - napisano w klubowym oświadczeniu.
Josep Seguer trafił do Barcelony w 1940 roku z amatorskiego klubu
CF Parets. W latach 1942-43 występował, na zasadzie wypożyczenia, w ekipie CF Granollers, a po powrocie do "Blaugrana" w 1943 roku kontynuował karierę do 1957 r., rozgrywając 470 meczów, w których zdobył 133 bramki. Był pięciokrotnym mistrzem Hiszpanii i czterokrotnym triumfatorem Pucharu Króla. W początkowej fazie kariery w Barcelonie grał na pozycji pomocnika, dopiero po latach przekwalifikował się na obrońcę.
W sezonie 1969/70 był członkiem sztabu trenerskiego klubu, obok Salvadora Artigasa i Victora Buckinghama.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / mw

bEgkSFRu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)