Piłka nożna - Lazio z Pucharem Włoch

0

piłka nożna - Puchar Włoch

Finałowy mecz Pucharu Włoch na rzymskim Stadionie Olimpijskim zakończył się zwycięstwem Lazio 1:0. Było to trzecie w tym sezonie derby Rzymu, przeciwnikiem Lazio była bowiem Roma.
Bez względu na to, kto wygrałby ten mecz, puchar pozostałby w Wiecznym Mieście. Po 36 latach w finale spotkały się bowiem oba stołeczne kluby: Roma, szykująca się do dziesiątego zwycięstwa i Lazio, które cieszy się nim dopiero po raz szósty.
Obu zespołom nie za bardzo poszczęściło się w ekstraklasie w ubiegłym sezonie: Roma zakończyła go na szósty miejscu, a Lazio na siódmym, czyli znalazły się poza Ligą Europy. Teraz, jako zwycięzca Pucharu Włoch, Lazio weźmie udział w tych rozgrywkach w przyszłym sezonie.
Bramkę dla zwycięzców zdobył w 26. minucie drugiej połowy Bośniak Senad Lulić. Mecz był chwilami emocjonujący, na boisku dominowała jednak nerwowość, dużo było fauli i w konsekwencji żółtych kartek.
Ponieważ derby Rzymu kończą się często rozruchami, policja postawiona została w stan najwyższej gotowości, co jak zawsze powinno podziałać odstraszająco na pseudokibiców obu drużyn.