Piłka nożna - Liga hiszpańska: Barcelona przegrała z Valencią

0

piłka nożna - liga hiszpańska - 22. kolejka - FC Barcelona - Valencia CF

Piłkarze FC Barcelona niespodziewanie przegrali u siebie z Valencią 2:3 w meczu 22. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej.
Mistrzowie Hiszpanii objęli prowadzenie już w siódmej minucie. Z bardzo ostrego kąta bramkarza gości przelobował Alexis Sanchez. Wyrównującego gola strzelił Daniel Parejo w ostatniej minucie pierwszej połowy.
Cztery minuty po zmianie stron na prowadzenie wyszli goście - celnym strzałem głową popisał się Pablo Piatti. W 54. minucie do remisu doprowadził Lionel Messi, który wykorzystał rzut karny, a 4 minuty później gola na wagę trzech punktów dla Valencii strzelił Paco Alcacer.
Dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry, drugą żółtą kartkę obejrzał Jordi Alba i od tego momentu gospodarze grali w osłabieniu.
Mimo porażki Barcelona nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Primera Division, ma 55 punktów. Piłkarze "Dumy Katalonii" mają tylko punkt przewagi nad Atletico Madryt i dwa punkty nad Realem Madryt. Spotkania stołecznych klubów odbędą się 2 i 9 lutego, "Królewscy" spotkają sie z Athletic Bilbao, Atletico Madryt zmierzy się z Almerią.