Piłka nożna - Liga Mistrzów - Napoli-Borussia Dortmund 2:1

0

piłka nożna - liga mistrzów - Napoli - Borussia Dortmund

Borussii Dortmund nie udał się pierwszy mecz nowego sezonu Ligi Mistrzów. Drużyna Juergena Kloppa po dramatycznym spotkaniu przegrała 1:2 z Napoli.
Chyba nikt nie spodziewał się, że ten mecz może potoczyć się dla Borussii Dortmund tak źle. Ambitnie grający piłkarze Napoli narzucili gościom niezwykle szybkie tempo gry, a w 29. minucie wyszli na prowadzenie po golu Higuaina. Najgorsze dla Borussii miało jednak dopiero nadejść. Z powodu kłótni z arbitrem z boiska wyrzucono trenera Juergena Kloppa. Chwilę później kontuzję złapał Mats Hummels. Jakby tego było mało czerwoną kartę zobaczył bramkarz Dortmundu Roman Weidenfeller. Grająca w dziesiątkę Borussia nie wiele już mogła zdziałać. W 67. minucie Napoli podwyższyło na 2:0. Gospodarze zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale tym razem samobójczą.
Całe spotkanie w barwach Borussii rozegrał Robert Lewandowski. Jakub Błaszczykowski grał w pierwszej połowie, ale musiał zejść po czerwonej kartce dla Weidenfellera.