Piłka nożna - Liga Mistrzów - Real Madryt pokonał FC Kopenhagę 4:0

0

piłka nożna - Liga Mistrzów - Hiszpania

Druga tura rozgrywek grupowych Champions. Real Madryt pokonał FC Kopenhagę 4:0. Autorem dwóch goli w 20. i 64. minucie był Cristiano Ronaldo, a w 70. i 90. minucie bramki zdobył di Maria.
FC Kopenhaga osiem razy mierzyła się z hiszpańskimi drużynami w rozgrywkach europejskich i ani razu nie wygrała, jednak pokonanie duńskiego zespołu było dla Realu Madryt wyjątkowo ważne. Trzy dni temu, na tym samym stadionie królewscy przegrali derby z Atletico Madryt.
Był to też ważny mecz dla Ronaldo, który po raz 100. uczestniczył w rozgrywce Champions, w tym po raz 42. w barwach Realu. Po raz pierwszy od stycznia, kibice mogli oglądać w bramce Ikera Casillasa. Kapitan Realu najpierw został odsunięty od gry przez Mourinho, a teraz Ancelotti powołuje go tylko do spotkań Champions.
Z czterech hiszpańskich zespołów uczestniczących w Lidze Mistrzów, FC Barcelona, Real Madryt i Atletico Madryt pokonały przeciwników. Nie udało się to tylko Realowi Sociedad, który w ostatniej minucie przegrał z Bayern Leverkusen.