Pilka nozna - ME kobiet: Hiszpanki po dramatycznej koncówce wygraly z wicemistrzyniami Europy

0

piłka nożna - mistrzostwa Europa kobiet - Szwecja - Francja - Rosja - Anglia - Hiszpania

Piłkarki Hiszpanii pokonały wicemistrzynie Europy, Angielki 3:2 (1:1) w meczu grupy C mistrzostw Europy, które trwają w Szwecji. Od 8. minuty było 1:1, a kolejne bramki padły w samej końcówce. W 85. minucie Hiszpania objęła prowadzenie po strzale Jennifer Hermoso, ale 4 minuty później do remisu doprowadziła Laura Bassett. W 3. minucie doliczonego czasu wynik meczu ustaliła Alexia Putellas.
W drugim meczu grupy C Francuzki wygrały z Rosjankami 3:1 (2:0), a dwie bramki strzeliła Marie-Laure Delie.
W kolejnych spotkaniach, w poniedziałek, Hiszpanki zagrają z Francuzkami, a Anglia z Rosją.