Piłka nożna - MŚ U-17: Nigeria mistrzem po raz czwarty

0

piłka nożna - mistrzostw świata U-17 - Emiraty Arabskie - Nigeria - Meksyk - Szwecja - Argentyna

Nigeria została piłkarskim mistrzem świata drużyn do lat 17. W finale turnieju, który odbył się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Nigeryjczycy pokonali Meksyk 3:0 (1:0). Pierwszy gol padł już w 9. minucie, po samobójczym trafieniu Aguirre. W 56. minucie na 2:0 podwyższył Iheanacho, a wynik meczu w 81. minucie ustalił Muhammed.

Brązowe medale przypadły Szwedom, którzy w meczu o 3. miejsce pokonali Argentynę 4:1 (3:1); trzy bramki strzelił Valmir Berisha

To czwarte w historii zwycięstwo Nigerii w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej, rozgrywanych od 1985 roku. Kolejne mistrzostwa U-17 odbędą się za 2 lata, w Chile.