Piłka nożna - Zwycięstwo Borussii Dortmund. Dwa gole Lewandowskiego

0

piłka nożna - Bundesliga - 26. kolejka - Borussia Dortmund - SC Freiburg

Piłkarze Borussii Dortmund wygrali u siebie z Freiburgiem 5:1 w meczu 26. kolejki Bundesligi.
W 28. minucie gola dla gości strzelił Jonathan Schmid, który wykorzystał bardzo dobre podanie od Maxa Krusego.
Wyrównanie padło 13 minut później, kiedy po dośrodkowaniu Marco Reusa bramkę strzelił napastnik reprezentacji Polski - Robert Lewandowski. Trzy minuty później wynik podwyższył Nuri Sahin, a w ostatniej akcji pierwszej połowy meczu, gola na 3 do 1 strzelił ponownie Lewandowski. Dla Polaka było to 19. trafienie w sezonie.
W 73. minucie po raz drugi bramkarza gości pokonał Nuri Sahin, a wynik na 5:1 ustalił - na 12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry - Leonardo Bittencourt.
W wyjściowym składzie Borussii Dortmund oprócz Błaszczykowskiego i Lewandowskiego, zagrał również obrońca reprezentacji Polski Łukasz Piszczek.