Notowania

wiadomości
23.09.2012 18:52

PiS-eksperci-debata-gospodarka

W warszawskiej siedzibie Polskiej Akademii Nauk odbędzie się 24.09 debata gospodarcza ekspertów, zorganizowana przez Prawo i Sprawiedliwość. Politycy PiS zaprosili na nią ponad 40 ekonomistów, swój udział potwierdziło około 30.

Podziel się
Dodaj komentarz

Spotkanie dotyczące programu gospodarczego partii, pod tytułem "Alternatywa", rozpocznie się o 11:30. Otworzy je prezes PiS Jarosław Kaczyński - inicjator debaty.
Dyskusja ma się rozpocząć po 12:00. Będzie podzielona na trzy bloki tematyczne: finanse, praca, rodzina. Każdy uczestnik będzie mógł się wypowiedzieć w temacie debaty lub na zaproponowany przez siebie temat. Spotkanie ma podsumować drugie tego dnia przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Na debatę nie zaproszono ministra finansów Jacka Rostowskiego. Wezmą w niej za to udział między innymi byli ministrowie finansów i gospodarki: Zyta Gilowska, Mirosław Gronicki, Teresa Lubińska, Jerzy Hausner, Adam Glapiński czy Stanisław Kluza. Mimo zaproszenia nie pojawią się natomiast były szef NBP Leszek Balcerowicz i obecny - Marek Belka. Nie będzie też między innymi byłego ministra finansów Grzegorza Kołodki, a także profesorów Krzysztofa Rybińskiego i Witolda Orłowskiego.
Omawiany dziś program PiS "Alternatywa" przewiduje zmiany w podatkach - połączenie PiT i CIT w jednej ustawie i nową ustawę o podatku VAT. Prawo i Sprawiedliwość postuluje też uproszczenie deklaracji podatkowych, odliczanie określonych kosztów pracy od dochodu oraz wprowadzenie podatku bankowego i podatku obrotowego od hipermarketów.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz