Notowania

wiadomości
01.10.2011 17:00

PiS-Forum Młodych-studenci

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości domaga się przywrócenia bezpłatnego drugiego kierunku studiów i zmian w przepisach dotyczących przydzielania stypendiów naukowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przewodniczący Forum Młodych PiS Marcin Mastalerek mówi, że zmiany wprowadzające płatny drugi kierunek studiów są niekonstytucyjne. Dla Mastalerka płatny drugi kierunek studiów jest krokiem do wprowadzenia w Polsce płatnych studiów. Parlamentarzyści PiS skierowali do Trybunału Konstytucyjnego przepisy wprowadzające odpłatność za drugi kierunek studiów, powiedział przewodniczący FM PIS.
Adrian Cymer z Forum Młodych PiS podkreślał, że dwa kierunki studiów dają młodym nieprzeciętne kwalifikacje konieczne do podjęcia pracy. Na rynku pracy w czasie kryzysu gospodarczego, w jakim żyjemy, liczą się przede wszystkim nieprzeciętne kwalifikacje, dlatego - jak podkreślał Adrian Cymer - młodzieżówka PiS nie zgadza się na odbieranie młodym możliwości zdobywania tych kwalifikacji. Zdaniem Cymera, niewielu jest takich studentów, którzy chcą studiować na drugim kierunku dla kaprysu.
Marcin Mastalerek odniósł się także do zmian w przyznawaniu stypendiów za wyniki w nauce. Jak mówił przewodniczący młodzieżówki PiS, liczba osób otrzymujących stypendia naukowe zmniejszyła się w tym roku o 70 tysięcy. Dodał, że młodzieżówka PIS chce zwiększenia nakładów finansowych na szkolnictwo wyższe - także na stypendia naukowe.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz