Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PJN - pierwsza konwencja - Jakubiak

0
Podziel się:

Stowarzyszenie "Polska jest Najważniejsza" będzie działać na rzecz zmiany polityki rodzinnej.- zapowiedziała Elżbieta Jakubiak. Jak wyjaśniła, trzeba skończyć z doraźnością i charytatywnością w sferze wspierania polskich rodzin.

Podczas pierwszej konwencji stowarzyszenia "Polska jest Najważniejsza" posłanka mówiła, że to dzięki życiu rodzinnemu i duchowemu, przetrwaliśmy lata komunizmu i mogliśmy się rozwijać po 1989 roku.
Elżbieta Jakubiak wyjaśniła, że PJN będzie walczyć o Polskę, która umożliwi obywatelom spełniać marzenia, jak możliwość zapewnienia dzieciom odpowiednich warunków czy wysłania ich na studia. Posłanka dodała, że należy zmienić to, iż dla wielu Polaków założenie rodziny wiąże się z ogromnymi wyrzeczeniami i rezygnacją - szczególnie dla kobiet - z aspiracji zawodowych. Według Jakubiak, obecnie nie istnieją praktycznie instrumenty umożliwiające pogodzenie życia rodzinnego z pracą. Jej zdaniem, rząd nie robi nic, aby ułatwić życie młodym rodzinom.

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w ten weekend, to na stowarzyszenie Polska jest Najważniejsza głosowałoby 6,2 procent Polaków. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini. Według tego sondażu, na Platformę Obywatelską głosowałoby 37 procent Polaków, a na Prawo i Sprawiedliwość 26 procent. Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskałby 15,6 procent głosów, a Polskie Stronnictwo Ludowe 8,7 procent.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)