Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Płonący zamachowiec w Belfaście

0
Podziel się
bErvVmiJ

Wlk. Brytania - Belfast - zamachowiec

Policja w Irlandii Północnej poszukuje niedoszłego zamachowca, który probował wnieść bombę zapalającą do jednego ze sklepów w śródmieściu Belfastu. Zamiast jednak zastawić pułapkę, zamachowiec wpadł w nią sam.
"Ten człowiek wszedł i nagle buchnęły z niego płomienie. Wybiegliśmy ze sklepu, a potem okazało się, że chował pod płaszczem bombę zapalającą, która niespodziewanie wybuchła" - mówił BBC pracownik sklepu, w którym doszło do zdarzenia. Zamachowiec w płonącym ubraniu rzucił się w gęsty tłum na głównej ulicy handlowej Belfastu i ślad po nim zaginął. Policja poszukuje około 40-letniego mężczyzny, który musiał odnieść poważne oparzenia.
Zastępca komendanta policji w Belfaście, Will Kerr powiedział BBC:"Wiedza techniczna, jaką mają ci ludzie budzi nasze poważne obawy. Ale obawiamy się też, że mamy do czynienia z nową generacją republikańskich aktywistów i terrorystów, którzy są zdecydowani prowadzić dalej tę kampanię."
W zeszły piątek, również w Belfaście, niewielka bomba wybuchła w dzielnicy pubów i restauracji Cathedral Quarter. A w końcu listopada częściowo eksplodował 60-kilogramowy ładunek wybuchowy w samochodzie przed galerią handlową w mieście.

IAR

bErvVmjm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)