Pływanie - ME - Korzeniowski - złoty medal

0

Paweł Korzeniowski zdobył złoty medal na dystansie 200 metrów stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Polak wygrał zawody tej rangi po raz trzeci z rządu. Piąte miejsce w tym samym finale zajął Marcin Cieślak.

Paweł Korzeniowski utrzymywał się w czołówce stawki od początku wyścigu. Na pierwszym nawrocie był drugi, za Cieślakiem. Potem do ataku przystąpił Rosjanin Nikołaj Skworcow, który na półmetku wyprzedzał Polaków. Z każdym metrem mocniejszy był jednak Korzeniowski, który ostatecznie przypłynął przed Skworcowem i Grekiem Ioannisem Drymonakosem. Mistrz Europy uzyskał czas 1:55,00. Cieślak nieco osłabł, plasując się na piątej pozycji (1:57,93).
Medal Korzeniowskiego jest pierwszym dla polskiej reprezentacji podczas mistrzostw w Budapeszcie i 26. w historii imprezy tej rangi dla polskich pływaków.