Notowania

rok
27.11.2008 15:53

Po raz dwunasty ruszy w tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności

Akcja jest prowadzona przez Banki Żywności w blisko trzech tysiącach sklepów w całej Polsce. Każdy kupujący będzie mógł wrzucić do specjalnie oznakowanych koszy takie produkty jak: ryż, olej, konserwy, słodycze i dżemy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dyrektor Federacji Polskich Banków Żywności Małgorzata Lelonkiewicz podkreśla, że zbiórka jest organizowana po to, żeby na Święta Bożego Narodzenia nikt nie był głodny. W tym roku można włączyć się do akcji także przez internet. Bez wychodzenia z domu możemy przekazać określone produkty do banku żywności.

Hasłem tegorocznej akcji jest: "Kup coś dla nie siebie". Ma ono zachęcić tych, którzy robią zakupy, żeby przekazali konkretne produkty dla potrzebujących. Zebrana żywność przed Świętami Bożego Narodzenia trafi do organizacji wspierających rodziny, których nie stać na zakup podstawowych produktów.

Z przeprowadzonych badań wynika, iż niesienie pomocy innym jest dla Polaków moralnym obowiązkiem. Socjolog Kuba Antoszewski zaznacza, że Banki Żywności są ważnym ogniwem w pomocy innym dla 80 procent Polaków, natomiast 30 procent pytanych przyznaje się, że kupuje więcej niż potrzebuje.

Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się 5, 6 i 7 grudnia. Akcja internetowa trwa już teraz i zakończy się 31 grudnia. Szczegółowe informacje na temat zbiórek można znaleźć na stronie internetowej www.bankizywnosci.pl.

Tagi: rok, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz