Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
minister
08.09.2007 12:26

PO uzasadnia wnioski o odwołanie ministrów

Platforma Obywatelska na konferencji prasowej przedstawiła uzasadnienia wniosków o wotum nieufności dla poszczególnych ministrów. Wnioski te miały być zaprezentowane podczas posiedzenia Sejmu. Jednak wobec odwołania przez prezydenta na wniosek premiera ministrów, których dotyczyły, dyskusja w Sejmie nie odbyła się.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem szefa klubu PO Bogdana Zdrojewskiego, zdymisjonowanie ministrów przez premiera Jarosława Kaczyńskiego i uniemożliwienie rozpatrzenia wniosków jest dowodem na kapitulację rządu. W ten sposób rząd przyznał się - według Zdrojewskiego - do swojej nieudolości.
Współautorka wniosku o odwołanie ministra sprawiedliwości Julia Pitera powiedziała, Zbigniew Ziobro podporzadkował pracę resortu swoim interesom i nadużył zaufania społecznego. PO zarzuciła także Ziobrze, że generował wirtualne zdarzenia prawne dla budowania swojej pozycji.
Uzasadniając wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia, posłowie Platformy uznali, że polskim pacjentom żyje się dziś zdecydowanie gorzej niz dwa lata temu. Według partii Donalda Tuska, Zbigniew Religa poświęcił dwa ostatnie lata nie na uzdrowienie swojego resortu, ale na kreowanie siebie i swojej kariery politycznej.

Tagi: minister, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz