Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pociągi utknęły pod Kanałem La Manche

0
Podziel się

Ponad dwa tysiące osób trzeba było ewakuować z pociągów Eurostar, zablokowanych w tunelu pod kanałem La Manche. Przyczyną tej bezprecedensowej sytuacji były awarie, związane z niską temperaturą.

bEhLsDsR

Francuskie media mówią o pięciu szybkich pociągach Eurostar, zablokowanych przez całą noc w tunelu pod La Manche. Niektóre z pociągów, które nie mogły poruszać się samodzielnie, trzeba było "przepchnąć" do stacji kolejowych po stronie angielskiej. Pasażerowie innych przesiedli się w tunelu do pociągów służących zazwyczaj do przewożenia samochodów, aby w ten sposób wydostać się na zewnątrz. Rzecznik prasowy linii Eurostar informuje, że nikt nie został poszkodowany podczas ewakuacji.

Awaria była wywołana prawdopodobnie dużą różnicą temperatur między mroźnym powietrzem na zewnątrz tunelu i znacznie cieplejszym powietrzem wewnątrz. Strona internetowa Eurostar informuje, że ruch na linii Eurostar jest całkowicie wstrzymany co najmniej do południa, i że będzie bardzo ograniczony przez cały weekend. Linia Eurostar łączy Paryż i Brukselę z Londynem.

bEhLsDtu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)