Podnoszenie ciężarów - MŚ: Rosjanin Ałbegow najlepszy w wadze superciężkiej; Daniel Dołęga dziewiąty

0

podnoszenie ciężarów - mistrzostwa świata - Wrocław - Ałbiegow - Moulaei - Łowczew - Daniel Dołęga - Czekiel

Rusłan Ałbegow z Rosji został mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów, w wadze +105 kg. Na pomoście we Wrocławiu brązowy medalista olimpijski z Londynu zapewnił sobie zwycięstwo zaliczając w drugim podejściu 255 kg w podrzucie. W dwuboju uzyskał 464 kg. Jego najgroźniejszy rywal, Irańczyk Bahador Moulaei, nie podniósł w ostatniej próbie sztangi ważącej 261 kg i przegrał w dwuboju o 6 kg. Brązowy medal wywalczył inny rosyjski sztangista, Aleksiej Łowczew, który podniósł łącznie 430 kg.

Najlepszy z dwójki Polaków startujących w grupie A, Daniel Dołęga zajął 9. miejsce z wynikiem dwuboju 401 kg; na 12. pozycji został sklasyfikowany Kornel Czekiel - 392 kg.

Zwycięstwo Ałbegowa dało Rosji zwycięstwo w klasyfikacji medalowej wrocławskich mistrzostw; Rosjanie zdobyli 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Drugie miejsce zajęły Chiny (6-2-2), a trzecie Korea Pn. (1-5-0).
Polska z brązowym medalem Bartłomieja Bonka została sklasyfikowana na 12. miejscu, ex aequo z czterema innymi krajami.

Kolejne mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów odbędą się w listopadzie 2014 r. w stolicy Kazachstanu, Astanie.