Podnoszenie ciężarów - Oleg Sirghi mistrzem Europy do 56 kg; Maciej Przepiórkiewicz na 9. miejscu

0

podnoszenie ciężarów - mistrzostwa Europy - 56 kg - Maciej Przepiórkiewicz - Oleg Sirghi - Tirana

Oleg Sirghi z Mołdawii został mistrzem Europy w podnoszeniu ciężarów, w wadze do 56 kg. W stolicy Albanii złoty medalista mistrzostw kontynentu sprzed 2 dwóch lat i wicemistrz sprzed roku, zajmował po rwaniu 2. miejsce z wynikiem 116 kg; prowadził Bułgar Asen Muradow, który był o 2 kg lepszy.
W podrzucie mołdawski sztangista był najlepszy, wygrywając tę część z wynikiem 145 kg. W dwuboju Sirghi uzyskał 261 kilo i o 3 kg wyprzedził Muradowa; brązowy medal wywalczył Tom Goegebuer z Belgii (248 kg).

Jedyny Polak startująca w tej kategorii, Maciej Przepiórkiewicz został sklasyfikowany na 9. miejscu z wynikiem dwuboju 230 kg. We wtorek, w drugim dniu mistrzostw, na pomoście w Tiranie reprezentanci Polski nie będą startować.