Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pół miliarda złotych na profilaktykę

0
Podziel się

Pieniądze trafić mają do samorządów, które będą chciały zafundować swoim mieszkańcom badania.

Pół miliarda złotych na profilaktykę
(Otnaydur/Dreamstime)
bDUpTdxN

Dziś gmina, która zamierza zorganizować na przykład bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet, musi znaleźć na to pieniądze w swoim budżecie. Części samorządów na to nie stać. Nie może im pomóc Narodowy Fundusz Zdrowia, bo choć dysponuje pieniędzmi na profilaktykę, to nie ma możliwości przekazania ich gminom - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Te zasady zmienia projekt ustawy o zdrowiu publicznym, który ministerstwo zdrowia skierowało do konsultacji wewnętrznych. NFZ będzie musiał przeznaczać 0,5 procent budżetu, czyli 280 milionów złotych, na działania profilaktyczne. Kolejne 200 milionów będzie pochodziło ze specjalnie utworzonego funduszu. Na jego konto będzie wpływała część środków z akcyzy na papierosy i alkohol oraz 3 procent wpływów z dopłat w grach objętych monopolem państwa, na przykład z Lotto.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/237/t75245.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/psychologia/efekt;malzenstwa;czyli;jak;ucywilizowac;mezczyzne,51,0,832307.html) "Efekt małżeństwa", czyli jak ucywilizować mężczyznę Dowodzą tego naukowcy z Uniwersytetu Michigan, którzy przez 12 lat obserwowali grupę mężczyzn w wieku 17 - 29 lat, w tym bliźnięta jednojajowe.
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/110/t132206.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/psychologia/piec;rzeczy;ktorych;najczesciej;zalujemy,125,0,827261.html) Pięć rzeczy których najczęściej żałujemy W czołówce pięciu najczęstszych powodów do żalu znajduje się przysłowiowy skok w bok. Ma go sobie za złe co piąta ankietowana osoba.
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/42/t36906.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/psychologia/udawany;usmiech;szkodzi;zdrowiu,107,0,824427.html) Udawany uśmiech szkodzi zdrowiu Nieszczera radość może doprowadzić do pogorszenia nastroju, a nawet apatii.
bDUpTdyq
KOMENTARZE
(0)