Notowania

wiadomości
03.03.2013 15:49

Polacy specjalistami w tworzeniu gier

Podziel się
Dodaj komentarz

Gry komputerowe-polscy specjaliści

Co najmniej kilka polskich firm może się pochwalić znaczącą rolą w światowym biznesie gier komputerowym. Już nie tylko Wiedźmin, ale także inne produkcje zdobywają serca graczy na całym świecie.
Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt odpowiedzialnego za tworzenie gry Wiedźmin powiedział, że Polacy potrafią robić bardzo dobre gry za znacznie mniejsze pieniądze. U nas budżety sięgają nawet 40 milionów złotych. W Stanach Zjednoczonych za wyprodukowanie podobnej gry trzeba zapłacić 40 milionów dolarów.
Dyrektor studia People Can Fly Sebastian Wojciechowski uważa, że cena nie jest tu jednak czynnikiem decydującym. Polacy przyciągają zagranicznych inwestorów, ponieważ są dobrzy. Stworzenie dobrej gry kosztuje i tutaj nie da się pewnych rzeczy obejść. Dlatego trzeba być lepszym od konkurencji z zachodu.
People Can Fly należy do amerykańskiego giganta gier komputerowych - firmy Epic Games. W polskim studio powstała gra Gears Of War: Judgment, która będzie mieć premierę w połowie marca. Trzy poprzednie odsłony tej serii sprzedały się w liczbie 19 milionów egzemplarzy na całym świecie.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz