Notowania

polacy na emigracji
25.02.2009 19:35

Polacy z Wysp skarżą The Times

Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii zarzuca redakcji obrazę dobrego imienia Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii wniosło skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu na redakcję gazety _ Times _ oraz jej komentatora kulinarnego, Gilesa Corena. Zjednoczenie zarzuca im obrazę dobrego imienia Polaków.

Zjednoczenie Polskie wystąpiło do Trybunału w Strasburgu z wnioskiem o ustalenie, czy termin _ Polacks _, który w języku angielskim ma mocno pejoratywne znaczenie, narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka. Zjednoczenie Polskie wnosi również, by Trybunał nakazał redakcji _ Times'a _ oraz jej komentatorowi złożenie przeprosin za użycie obraźliwego terminu.

Giles Coren na łamach _ Times'a _ nie tylko używał w stosunku do Polaków terminu _ Polacks _ oraz innych ordynarnych określeń, ale napisał też, że _ na Wielkanoc Polacy mieli zwyczaj zamykać Żydów w synagogach i podpalać je _. Mimo protestów i krytyki ze strony środowisk polskich i żydowskich oraz polityków brytyjskich, redakcja i jej komentator odmówili przeprosin, zasłaniając się swobodą wypowiedzi prasowej.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: polacy na emigracji, polacy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz