Notowania

wiadomości
20.10.2012 11:49

Policja - podwyżki mandatów

Policja chce podniesienia wysokości mandatów za wykroczenia drogowe. Policjanci zwrócili się w tej sprawie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik Komendanta Głównego Policji, inspektor Mariusz Sokołowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że stawki mandatów nie były zmieniane od wielu lat. Dlatego nieraz nie robią wrażenia na karanych kierowcach. Policja chce podwojenia wysokości najwyższych mandatów, wynoszących obecnie 500 złotych. Inspektor Sokołowski dodał, że taka skala podwyżki i tak będzie mniejsza od wzrostu średniej płacy krajowej w ostatnich latach.
Rzecznik Komendanta Głównego podkreślił, że celem podwyżki byłoby ograniczenie liczby wypadków drogowych, w których giną ludzie. Dlatego policja chce podnieść mandaty za najpoważniejsze wykroczenia prowadzące do wypadków, w których ludzie giną lub są ranni. Sokołowski dodał, że w krajach, w których podniesiono wysokość mandatów, liczba wypadków spadła o połowę. Policja proponuje też czasowe odbieranie prawa jazdy kierowcom, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwolną prędkość.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz