Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja - Weekend na drogach

0
Podziel się
bEpPwkER

W ten weekend na drogach doszło do ponad 400 wypadków , w których zginęły 32 osoby. Zatrzymano 2 tysiące 200 pijanych kierowców.
Podinspektor Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji powiedział, że kierowcy powinni liczyć się z intensywniejszymi kontrolami drogowymi. Jak zaznaczył policja robi wszystko, aby wyeliminować z dróg osoby prowadzące pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze będą też sprawdzać prędkość pojazdów. Policjanci sprawdzą również, czy podróżujący mają zapięte pasy i czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach.
Podinspektor Piotr Bieniak zwrócił uwagę, że zbliża się pora powrotów z weekendu, kiedy trzeba liczyć się z utrudnieniami. Policjant apeluje do kierowców o ostrożność i cierpliwość wobec innych użytkowników dróg. Zaznacza, że pod koniec dnia należy spodziewać się znazcnego antężenia ruchu. Dlatego namawia, aby w drogę wyruszyć odpowiednio wcześnie. Podkreśla przy tym, że aby dotrzeć do celu bezpiecznie należy jechać z dozwoloną prędkością i robić postoje.
Pod koniec dnia i wieczorem korków należy spodziewać się głównie na drogach wyjazdowych z miejscowości wypoczynkowych i na drogach dojazdowych do dużych miast.

IAR

bEpPwkFu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)