Notowania

wiadomości
07.01.2012 12:52

Policja - wypadki - bilans początku weekendu

Od czwartku na polskich drogach doszło do 177 wypadków, w których poniosło śmierć 17 osób, a 244 zostało rannych. Tylko w czwartek i piątek, policja zatrzymała 523 nietrzeźwych kierowców.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nadkomisarz Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji powiedział IAR, że najtrudniejsze warunki panują na drogach na południu kraju, jednak najpoważniejsze wypadki miały miejsce tam, gdzie drogi wydają się bezpieczniejsze. Tam, gdzie drogi są śliskie dochodzi do stłuczek, ale nie są one tak tragiczne w skutkach, jak wypadki w innych rejonach kraju. Po prostu kierowcy jeżdżą wolniej i ostrożniej - tłumaczy nadkomisarz Bieniek.
Policja przypomina też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas podróży. Nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu, dostosujmy prędkość pojazdu do warunków jazdy i pamiętajmy o pasach bezpieczeństwa oraz fotelikach dziecięcych - podkreśla nadkomisarz Bieniek.
Policja spodziewa się wzmożonego ruchu jutro, gdy większość podróżujących będzie wracać z pierwszego w tym roku długiego weekendu.

IAR/jp/mitro/nyg

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz