Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja ustala przyczyny strzelaniny w szpitalu psychiatrycznym w Krakowie

0
Podziel się
bEraHXqt

Kraków - strzelanina - szpital- policja

Policja ustala przyczyny strzelaniny w szpitalu psychiatrycznym w Krakowie. Wczoraj wieczorem do jednego z pacjentów podczas wieczornej toalety nieznany sprawca oddał strzały z broni palnej . Napastnikowi udało się zbiec. Na miejscu trwają czynności śledcze - mówi IAR podinspektor Mariusz Ciarka. Policjanci zabezpieczają ślady, przeszukują teren przy pomocy psów, przepytują personel szpitala i pacjentów. Brane są pod uwagę różne wersje zdarzenia - działanie irracjonalne, chęć zastraszenia lub osobiste porachunki.
Jak ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa, strzały miały być oddane do Janusza K., ps. "Bokserek", który przebywa w szpitalu na badaniach psychiatrycznych. Trzy miesiące temu próbował on wnieść broń do samolotu, a kilka lat temu był oskarżony o udział w gangu "Marchewy". Znany w świecie kryminalnym Janusz K. twierdzi, że to zdarzenie nie ma związku z jego osobą i odmówił przyjęcia przyznanej mu policyjnej ochrony - wyjaśnia podinspektor Ciarka. Mimo to Janusza K. umieszczono w pojedynczej sali, pod ochroną policjantów.
"Bokserek" sam zgłosił się do szpitala psychiatrycznego imienia Józefa Babińskiego po tym, jak wcześniej wszczął awanturę w jednym z lokali gastronomicznych na obrzeżach Krakowa. Jednemu z klientów zdewastował samochód siekierą.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEraHXqW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)