Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Politechniki otwarte dla kobiet

0
Podziel się

Piętnaście uczelni technicznych w całej Polsce zorganizowało dziś dni otwarte. Mogły w nich uczestniczyć jedynie dziewczyny.

bEiNprph

Podczas spotkania z tegorocznymi maturzystkami doktor Antoni Latuszak przekonywał, że kobiety mają naturalną zdolność do wymyślania rozwiązań innowacyjnych. Jego zdaniem kobiety mają więcej pomysłów od mężczyzn i są one znacznie lepsze.

Innego zdania jest psycholog Leszek Broda. Jego zdaniem nie ma żadnych przesłanek, które świadczyłyby o większej zdolności którejś płci do kariery naukowej.

W 1924 roku na prawie półtora tysiąca opatentowanych wynalazków, tylko 3 były autorstwa kobiet. Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego powiedziała, że w zeszłym roku pomysły kobiet stanowiły prawie 31 procent wszystkich zgłoszonych do opatentowania.

bEiNprpj

Z badań wynika, że z roku na rok co raz mniej studentów rozpoczyna studia na wyższych uczelniach technicznych. Prognozuje się, że w ciągu 3 lat na rynku pracy będzie brakować 76 tysięcy specjalistów, głównie z dziedziny informatyki, budownictwa i inżynierii środowiska.

bEiNprpK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)