Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samoobrona
04.08.2007 08:07

Politolog Małgorzata Kaczorowska o sytuacji w Samoobronie i decyzji PKW

Politolog Małgorzata Kaczorowska uważa, że wybór Wojciecha Mojzesowicza na ministra rolnictwa jest jednym z bardziej bolesnych doświadczeń Samoobrony. Zdaniem gościa Sygnałów Dnia Programu I Polskiego Radia, nowa nominacja jest jasnym komunikatem PiS dla koalicjantów. Według Małgorzaty Kaczorowskiej, dalsze istnienie Samoobrony zależy od "posłów z tylnych ław", którzy niedługo podejmą decyzję, czy zostać w partii, czy też z niej odejść.

Podziel się
Dodaj komentarz

Małgorzata Kaczorowska odniosła się także do planowanych na jutro obrad Rady Politycznej Samoobrony. Ma na nich dojść do złożenia dymisji przez ministrów należących do tej partii. Anna Kalata i Andrzej Aumiller są jednak na urlopach, nie będą więc mogli tego uczynić. Zdaniem politolog, taka sytuacja to znak, że coś się dzieje w partii. Potencjalne wyjście z koalicji powoduje bowiem zachwianie lojalności jej członków. A ta, według gościa Sygnałów Dnia, oparta jest na korzyściach wynikających z trwania w koalicji.
Małgorzata Kaczorowska wypowiedziała się także na temat decyzji Państwowej Komisji Wyborczej, która ęłęó zakwestionowała sprawozdania finansowe z bieżącej działalności Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Jej zdaniem, jeśli dojdzie do cofnięcia subwencji i dotacji dla tych partii, będą one się borykały z problemami finansowymi. Jak podkreśliła Kaczorowska, ewentualne działania propagandowo - marketingowe oraz budowanie wizerunku partii politycznej oparte jest bowiem na pieniądzach pochodzących właśnie z dotacji.

Tagi: samoobrona, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz