Notowania

wiadomości
25.04.2012 18:11

Politycy - Papała - śledztwo - komentarz

Politycy ostrożnie wypowiadają się na temat przełomu w śledztwie w sprawie śmierci generała Marka Papały.

Podziel się
Dodaj komentarz

Łódzka prokuratura poinformowała dziś, że były szef policji zginął przypadkowo w wyniku napadu rabunkowego. Zarzut zabójstwa generała usłyszało dwie osoby. Są to złodzieje samochodów, którzy próbowali ukraść Daewoo Espero generała.
Zbigniew Ziobro uważa, że główny podejrzany Igor Ł. - pseudonim "Patyk" może być obiektem zemsty innych przestępców. Dotychczas korzystał on ze statusu świadka koronnego i złożył zeznania obciążające około 200 ważnych osób ze świata zorganizowanej przestępczości. Zbigniew Ziobro przypomniał, że postawienie Igorowi Ł. zarzutów oznacza automatycznie konieczność wystąpienia przez prokuraturę do sądu okręgowego z wnioskiem o cofnięcie statusu świadka koronnego. Były minister sprawiedliwości zaznaczył, że jeżeli są twarde dowody na to, że w śledztwie nastąpił rzeczywisty przełom to pogratuluje prokuraturze.
Były minister spraw wewnętrznych Marek Biernacki przyznał, że przeniesienie śledztwa z Warszawy do Łodzi spowodowało weryfikację wszystkich możliwych wersji zdarzenia, co może przybliżyć wyjaśnienie sprawy. Były szef MSW a obecnie poseł Platformy dodał też, że wersja z zabójcą - świadkiem koronnym, gdyby się potwierdziła, byłaby kompromitacją dla wszystkich służb śledczych.
Liczę na przełom - mówi o nowych doniesieniach w sprawie Marka Papały Krzysztof Kwiatkowski. Były minister sprawiedliwości przypomina, że to na jego wniosek śledztwo zostało przesunięte z Warszawy do Łodzi. Dodał, że jeszcze w czasie jego pracy w ministerstwie pojawiły się pierwsze przesłanki wskazujące na zwrot w śledztwie.
To głównie sukces dziennikarzy - mówi Leszek Miller o sprawie Papały. Były premier przypomina, że już dwa lata temu o takim tropie donieśli dziennikarze śledczy. Według szefa SLD, jeśli te informacje się potwierdzą, to pokażą nieudolność byłego ministra Zbigniewa Ziobro który żądał ekstradycji Edwarda Mazura.
Według najnowszej wersji śledztwa łódzkiej prokuratury okręgowej, Komendant Główny Policji Marek Papała został zastrzelony przez złodzieja samochodów Igora Ł., pseudonim "Patyk". Prokuratura twierdzi, że generał Papała zginął przez przypadek. W sumie w sprawę zamieszane jest pięć osób. Jedna z nich współpracuje z policją, obciążając zeznaniami członków grupy. Podejrzanym postawiono w sumie kilkadziesiąt zarzutów, nie tylko w sprawie Papały.
Obecny główny podejrzany Igor Ł. był dotąd ważnym świadkiem w sprawie. Utrzymywał, że w chwili zabójstwa Papały znajdował się w pobliżu miejsca zabójstwa, ponieważ miał zamiar ukraść jeden z samochodów stojących na parkingu. To w zeznaniach "Patyka" pojawił się między innymi wątek udziału w zabójstwie Ryszarda B. oraz Andrzeja Z. "Słowika", przywódców grupy przestępczej z Pruszkowa.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz