Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Politycy: Azyl dla Snowdena to nóż w plecy USA

0
Podziel się:

Amerykańscy politycy są oburzeni decyzją Moskwy o udzieleniu Edwardowi Snowdenowi tymczasowego azylu. Jeden z senatorów mówi, że Rosja wbiła USA nóż w plecy. Z kolei Biały Dom rozważa odwołanie podróży Baracka Obamy do Moskwy.
Tak ostre słowa pod adresem Rosji dawno nie padły w Waszyngtonie. Wpływowy senator Charles Schumer oświadczył, że już samo wpuszczenie Edwarda Snowdena do Rosji było graniem na nosie Stanom Zjednoczonym. "Wypuszczenie go z lotniska i zezwolenie na pozostanie w Rosji jest pójściem o krok dalej. Rosja wbiła nam nóż w plecy" - oświadczył Schumer.
Inny znany senator Lindsey Graham powiedział, że nie można sobie wyobrazić większej prowokacji ze strony Rosji. Według Grahama Stany Zjednoczone powinny zrewidować swoje relacje z Moskwą i zmienić podejście do tego kraju.
Rzecznik Białego Domu Jay Carney również nie krył niezadowolenia posunięciem Rosji. "Jesteśmy skrajnie rozczarowani decyzją rządu Rosji, którą podjęto wbrew naszym publicznym i prywatnym apelom" - oświadczył. Zasugerował, że Barack Obama może odwołać wizytę w Moskie, która miała się odbyć w przededniu szczytu G-20 w St. Petersburgu.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)