Polscy piłkarze ręczni nie będą walczyć o medale Igrzysk Olimpijskich w Pekinie

0

W ćwierćfinale Polacy przegrali z Islandią 30:32. Do przerwy nasi szczypiorniści przegrywali 14:19. Już po ośmiu minutach Islandczycy prowadzili 6:3 i utrzymywali przewagę. W 17. minucie meczu Polacy odrobili część strat i przegrywali tylko jedną bramką 7:8. Później jednak stracili trzy bramki z rzędu. W końcówce pierwszej połowy przewaga Islandii wzrosła do 5 bramek.

Na początku drugiej połowy Polacy szybko zmniejszyli stratę o dwie bramki. Później 3-4 bramkowa przewaga utrzymywała się przez ponad 10 minut. W 43. minucie meczu Polacy zmniejszyli przewagę rywali do jednej bramki, przegrywając 22:23. Jednak 5 minut później Islandczycy odskoczyli na prowadzenie 27:24.

Polacy zdobyli dwie bramki z rzędu, zmniejszając tym samym prowadzenie rywali do 27:26 na sześć minut przed końcem meczu. Decydujący głos należał jednak do Islandii, która powiększyła przewagę do trzech bramek, a w końcówce kontrolowała przebieg gry.

Polscy piłkarze ręczni będą grali o miejsca 5-8.