Notowania

wiadomości
09.06.2011 12:48

Polska-Chiny-wizyta-min.Grabarczyk

Do Chin zamiast ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka pojedzie z wizytą wiceminister Anna Wypych-Namiotko, odpowiedzialna za gospodarkę morską. Taką informację przekazało Informacyjnej Agencji Radiowej Ministerstwo Infrastruktury.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polskie Radio dowiedziało się wcześniej, że problemy z chińską firmą COVEC, która grozi wycofaniem się z budowy dwóch odcinków autostrady A2, stały się przyczyną odwołania wizyty ministra Grabarczyka w Chinach. Minister miał w nadchodzącym tygodniu uczestniczyć w Szanghaju w uroczystościach związanych z 60-leciem polsko-chińskiej spółki "Chipolbrok".
"Trudno sobie to wyobrazić, jeśli doszłoby do ostatecznego zerwania kontraktu na A2 przez Chińczyków" - powiedziała w rozmowie z Polskim Radiem, zastrzegając anonimowość, osoba zaangażowana w organizację uroczystości.
"Chipolbrok" - Polsko-Chińskie Towarzystwo Okrętowe jest pierwszą spółka z kapitałem zagranicznym w historii Chińskiej Republiki Ludowej. Powstało w 1951 roku. Udziałowcami firmy są rządy Polski i Chin reprezentowane przez ministrów transportu i infrastruktury. Chipolbrok jest jednym z liderów na rynku transportu morskiego z Azji do Europy. W najbliższy poniedziałek w chińskim porcie Dalian odbędzie się uroczyste wodowanie najnowszego statku "Chipolbroku" MS Kraszewski. Na wtorek i środę zaplanowano uroczystości w Szanghaju, gdzie mieści się jedna z siedzib firmy.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz