Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Polska" - Rząd planuje podwyżki podatków i składek

0
Podziel się

Rząd planuje podwyższenie podatków i składek - czytamy w dzienniku "Polska". Już po wtorkowym posiedzeniu rządu, na którym premier i minister finansów mają przedstawić nowelizację budżetu na ten rok, rozpocznie się cykl spotkań z przedstawicielami opozycji i prezydentem Lechem Kaczyńskim.

bEhBlPWZ

Donald Tusk będzie chciał przekonać oponentów politycznych do zwiększenia od przyszłego roku podatków i składek - w sytuacji potężnych niedoborów w kasie państwa, sięgających tylko w tym roku 37 miliardów złotych.
Z informacji dziennika "Polska" wynika, że Platformie Obywatelskiej najłatwiej będzie przeforsować dwie propozycje: podwyższenie składki rentowej z 5 do 13 procent oraz podniesienie akcyzy na paliwo, alkohol i papierosy.
W przypadku podwyższenia składki rentowej PO może liczyć na głosy PSL i Lewicy przy odrzuceniu weta prezydenta, który jest przeciwny podnoszeniu podatków pośrednich i składki rentowej. Z kolei akcyzę rząd może podnieść w drodze jednego rozporządzenia i to także w trakcie roku, bez obaw o weto.

"Polska"/IAR/as/dabr

bEhBlPXC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)