Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska bez prądu - raport

0
Podziel się

Około 27-miu tysięcy odbiorców w całym kraju wciąż nie ma prądu. Najgorsza sytuacja jest w Małopolsce i na Śląsku, ale przerwy w dostawach energii elektrycznej występują także w województwach lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

bEiXcUjV

W województwie małopolskim bez prądu pozostaje około 23 tysięcy odbiorców, na Śląsku - 2 tysiące 700. Rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak zapewnia, że specjalistyczne służby pracują non stop. W okolicach Krakowa pracuje 108 brygad energetycznych, 272 strażaków i 20 żołnierzy. Na Śląsku pracuje 126 brygad, 156 strażaków i 37 żołnierzy.

Rzeczniczka poinformowała, że służby nie tylko usuwają awarie, ale pomagają także mieszkańcom. Strażacy beczkowozami dowożą wodę do tych miejscowości, gdzie w wyniku awarii jej zabrakło. Przy pomocy agregatów prądotwórczych uruchamiają także przepompownie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ma nadzieję, że w ciągu kilku dni uda się usunąć awarie. Przy czym, jak dodaje rzecznik, pogoda zadania energetykom nie ułatwia.

bEiXcUky
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)