Notowania

Polska konsul dyscyplinarnie zwolniona. Spór między Polską a Niemcami

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach oszczędności chce przenieść polską placówkę do centrum, a zabytkową willę sprzedać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jonworth-eu/CC/Flickr)

*Zaostrza się spór o siedzibę polskiego konsulatu w Kolonii w Niemczech. Dziennik _ Die Welt _ podaje na stronach internetowych, że stanowisko straciła właśnie konsul generalna Jolanta Kozłowska, która nie zgadza się na przeniesienie placówki do innej części miasta. *

Polski konsulat w Kolonii znajduje się w zabytkowej willi, w jednej z najbardziej eleganckich dzielnic miasta. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach oszczędności chce przenieść placówkę do centrum, a willę sprzedać.

Plany od miesięcy budzą jednak sprzeciw środowisk polonijnych oraz niektórych dyplomatów. Wśród nich jest konsul generalna w Kolonii Jolanta Kozłowska, która odmówiła podpisania umowy w tej sprawie.

_ Die Welt _ podaje, że w konsekwencji została właśnie dyscyplinarnie zwolniona. MSZ tłumaczy, że konsulat w Kolonii nie potrzebuje tak dużej i okazałej siedziby. Przeciwnicy przeprowadzki argumentują jednak, że willa przy Lindenallee nie tylko dodaje Polsce prestiżu, ale też od lat stanowi niezwykle ważne miejsce polsko-niemieckiego dialogu.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel zarabia za mało? Tak twierdzi opozycja Wynagrodzenie kanclerz Angeli Merkel wzrosło niedawno do około 17 tys. euro miesięcznie.
35 mln euro strat przez fałszywe karty bankowe Do końca listopada przestępcy zmanipulowali 473 niemieckie bankomaty w celu przechwycenia danych, w tym numeru PIN kart klientów.
Podwyżki dla posłów. Jeden niezadowolony Po kilku chudych latach niemieccy politycy dostaną od przyszłego roku więcej pieniędzy.
Tagi: stosunki polsko-niemieckie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz