Notowania

polska
26.01.2009 13:37

"Polska nie będzie przeszkodą w wejściu w życie Traktatu z Lizbony"

Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że podczas spotkania z prezydentem Malty rozmawiał między innymi o światowym kryzysie gospodarczym, rozwoju stosunków gospodarczych między Polską a Maltą oraz o Traktacie Lizbońskim. Lech Kaczyński powtórzył, że Polska nie będzie przeszkodą w wejściu w życie Traktatu z Lizbony.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent podkreślił, że zarówno Polska jak i Malta odniosły istotne korzyści z wejścia do Unii Europejskiej. Potrzebny jest jeszcze silniejszy wymiar polityczny Unii - zaznaczył Lech Kaczyński.

Prezydent Malty Edward Fenech Adami podziękował za zaproszenie i serdeczne przyjęcie w Polsce.

Jego zdaniem Traktat Lizboński to "krok naprzód w rozwoju Unii Europejskiej". Dodał, że powinien on potwierdzać podstawowe zasady, na których Unia się opiera. Jedną z takich zasad jest równość wszystkich państw członkowskich - podkreślił maltański prezydent. Jego zdaniem, Traktat Lizboński jest kompromisem, który dla Malty jest do przyjęcia, ale dostrzega jego ograniczenia.

Edward Fenech Adami zapewnił, że stosunki Polski i Malty rozwijają się bardzo dobrze. Dodał, że jest zainteresowany rozwojem stosunków gospodarczych z Polską, dlatego podczas wizyty towarzyszy mu grupa maltańskich przedsiębiorców.

Prezydent Malty gości w Polsce z dwudniową oficjalną wizytą. Po południu odwiedzi Sejm i Senat. O 17:30 Edward Fenech Adami spotka się w Belwederze z premierem Donaldem Tuskiem.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz