Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska prezydencja UE-przygotowania

0
Podziel się:

Polska przygotuje około 270 unijnych spotkań, w tym 21 na szczeblu ministerialnym. Wszystkie odbędą się w drugiej połowie roku, kiedy będziemy przewodniczyć pracom Unii Europejskiej. Pod patronatem polskiej prezydencji odbędzie się Europejski Kongres Kobiet. Bardzo duże znaczenie polskie władze przywiązują też do Europejskiego Kongresu Kultury.

bEEtjdfV

Wybrano już miasta, które podejmą unijnych gości i zapewnią odpowiednie warunki konferencyjne, także nowoczesne centra prasowe. W Sopocie spotkania odbędą się w położonych blisko molo hotelach Grand i Sheraton. W Warszawie gościny udzieli nowo otwarte Centrum Nauki Kopernik. Brany jest też pod uwagę Zamek Królewski, zwłaszcza wychodzące na Wisłę Arkady Kubickiego. Kraków zaproponował Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Poznań - tereny Targów, a Wrocław - Halę Stulecia.
Budżet polskiej prezydencji to prawie 430 milionów złotych. W tym część stanowią unijne fundusze pomocowe z dawnych lat, których jednak nie musimy zwracać do Brukseli. Komisja Europejska zgodziła się na ich wykorzystanie na potrzeby prezydencji.
Według źródeł rządowych, przygotowania są "bardzo zaawansowane".

bEEtjdgy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)