Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polskie Radio-krzyż-pielgrzymka

0
Podziel się

46 procent Polaków uważa, że krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego, który obecnie stoi w kaplicy prezydenckiej, nie powinien być zabrany na pielgrzymkę rodzin ofiar do Smoleńska na miejsce katastrofy z 10 kwietnia. Przeciwnego zdania jest 43 procent. 11 procent Polaków nie ma na ten temat zdania. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.

bEgeUpLV

Prezes Instytutu Marcin Duma ocenia, że włączanie krzyża w uroczystości upamiętniające 96 ofiar tragedii nie wyszystkim się podoba. Jego zdaniem, przyczynił się do tego wielotygodniowy konflikt o obecność krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Spór wywołał tak wielkie emocje, że to Polaków podzieliło - powiedział.
Marcin Duma zwraca też uwagę na podziały zarówno w gronie zwolenników, jak i przeciwników udziału krzyża w pielgrzymce. Jak mówi, w gronie zwolenników podróży krzyża do Smoleńska są nie tylko ludzie, którzy chcą, by symbol ten ściśle łączył się z tą tragedią. Druga grupa - mówi Duma - nie chce, by sprawa krzyża znowu stała się przedmiotem komentarzy i kolejnych podziałów społeczeństwa.
Sondaż przeprowadzono telefonicznie na grupie 1091 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd opracowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0, 95.

bEgeUpMy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)