Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
18.06.2006 17:17

Polskie stolice zbrodni

Miasta Górnego Śląska należą do najbardziej niebezpiecznych w naszym kraju, ale Polska to jeden z najbezpieczniejszych krajów w Europie Tygodnik Wprost zestawił dane o przestępczości w miastach powyżej 100. tysięcy mieszkańców.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Miasta Górnego Śląska należą do najbardziej niebezpiecznych w naszym kraju, ale Polska to jeden z najbezpieczniejszych krajów w Europie Tygodnik Wprost zestawił dane o przestępczości w miastach powyżej 100. tysięcy mieszkańców. *

Najbardziej niebezpieczne miasta w Polsce to Katowice, Chorzów, Legnica. Do najbezpieczniejszych należą Białystok, Płock i Częstochowa. Polskie stolice zbrodni grupują się głównie na Dolnym Śląsku. Tam obok stosunkowo wysokiej średniej zarobków wielkie są także sfery ubóstwa. Również gęstość zaludnienia na Górnym Śląsku zwiększa zagrożenia.
"Wprost" podkreśla jednak, że Polska jest jednym z najbezpiczniejszych krajów w Europie. W zeszłym roku wskaźnik przestępstw był u nas ponad połowę mniejszy niż na przykład w Niemczech. Im wyższy poziom cywilizacji, tym większa przestępczość. Nadal nie przeszliśmy do etapu cywilizacji postprzemysłowej, co oznacza, że ciągle jesteśmy dość tradycyjnym, niezbyt ruchliwym, praktycznie jednorodnym narodowościowo społeczeństwem, a w takim przestępczość jest niższa. Więcej na ten temat w tygodniku "Wprost".

wprost/km/krzycz

Tagi: polska, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz