Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę - jeszcze można zarejestrować sztab

0
Podziel się
bErSyDOt

Wciąż jeszcze można zarejestrować sztab akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę - i zbierać dary na świąteczne paczki dla potrzebujących dzieci w swojej okolicy. Ogólnopolska zbiórka odbędzie się w niedzielę 1 grudnia.
Pomysłodawczyni akcji Ewa Dados mówi, że zarejestrowano już 400 lokalnych sztabów w kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce. Czterechsetny sztab działa w Nasutowie nieopodal Lublina. W tej miejscowości dary zbierane są co roku. W akcji uczestniczy szkoła, ale też ochotnicza straż pożarna i mieszkańcy. "Rokrocznie zebrane dary sprawiają, że dzieci w Nasutowie i okolicach mogą piękniej przeżyć święta" - mówi Ewa Dados. Jak wyjaśnia - akcja jest ogólnopolska, ale ma bardzo ważny wymiar lokalny, wspierane są bowiem dzieci z najbliższej okolicy darczyńców, korzystające z miejscowych świetlic, szkół. Paczki z centrali akcji w Lublinie i z większych miejscowości są też rozsyłane do potrzebujących dzieci w całej Polsce. W ubiegłym roku paczki otrzymało 9 tysięcy dzieci i 15 tysięcy rodzin z dziećmi. Dary przekazano także do 123 placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę jest organizowana po raz 21. Od jej powstania zasadą jest zbieranie wyłącznie darów rzeczowych, nie pieniędzy. Potrzebne są zabawki słodycze, artykuły szkolne, trwała żywność, ale też zimowe ubrania i buty, szaliki,czapki. Sztaby w małych miejscowościach przyjmują także od rolników warzywa i owoce, przyjmowany jest też opał dla rodzin, które ogrzewają domy piecami.
Informacje o tym, jak zarejestrować sztab akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, można znaleźć na stronie internetowej www.pdpz.pl oraz pod bezpłatnym numerem infolinii 0800 600 650.

IAR

bErSyDOW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)