Notowania

podpis
17.04.2009 15:12

Ponad 1 mln podpisów ws. wolnego dnia w Święto Trzech Króli

Przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej o przywrócenie dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli przywieźli do Warszawy ponad milion podpisów.      

Podziel się
Dodaj komentarz

Pochód z podpisami pod projektem ustawy przeszedł z Placu Zamkowego do Sejmu. Na czele pochodu szedł prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki. Podkreślił on, że udało się zebrać milion 36 tysięcy podpisów, czyli dziewięciokrotnie więcej niż wymaga ustawa. Wyraził nadzieję, że ta liczba przekona posłów i senatorów.

Podpisy złożono w kancelarii Marszałka Sejmu. Jerzy Kropiwnicki podsuwa też ustawodawcom pomysł skąd wziąć wolny dzień. Przypomina, że w przypadku, kiedy przypada zbieg święta państwowego z wolną sobotą, każdy pracodawca ma obowiązek wyznaczenia zastępczego dnia wolnego. Bez większego kłopotu można to zlikwidować.

Jak podkreślają inicjatorzy projektu, Trzech Króli jest najstarszym ze świąt chrześcijańskich i jako dzień wolny od pracy obchodzone jest w dziewięciu krajach Unii Europejskiej, w tym w Niemczech, Grecji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Szwecji i Finlandii.

Tagi: podpis, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz