Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ponad 80 procent studentów ocenia pozytywnie nowe legitymacje studenckie

0
Podziel się:

Tak wynika z badania TNS OBOP, przeprowadzonego na uczelniach w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

Legitymacje wyglądają jak karty bankomatowe. Mają elektroniczny chip, a ich atutem jest wielofunkcyjność.

Jak mówi autor badania, Karol Styś z Ośrodka Badania Opinii Publicznej, studenci zachwalają niewielki rozmiar legitymacji, trwałość i odporność na zniszczenia.

W planach uczelni jest stworzenie możliwości płacenia legitymacją jak kartą bankomatową, a nawet zamienienia jej w elektroniczny indeks. Już dziś w wielu ośrodkach akademickich studenci dzięki legitymacji korzystają z bibliotek, pływalni, akademików.

Z badań OBOP-u wynika, że studenci chcieliby, by legitymacje były jeszcze bardziej wielofunkcyjne, bowiem młodzież akademicka jest bardzo pozytywnie nastawiona do nowych technologii.

A jak sami studenci oceniają elektroniczne legitymacje?

Krzysztof Piątkowski z Uniwersytetu Gdańskiego zachwala, że legitymacje są poręczne i można ich używać zamiast biletu miesięcznego. Podkreśla jednak, że istnieje ryzyko związane z przechowywaniem danych osobowych studenta. Bowiem karta chipowa może wpaść w niepowołane ręce, mimo że posiada zabezpieczenia.

Tomasz Lewiński, przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego podkreśla, że Miasto Stołeczne Warszawa powinno zainwestować w infrastrukturę, ułatwiającą odczytywanie chipów w miejscach użytku publicznego.

W badaniu TNS OBOP na temat użyteczności legitymacji studenckich wzięło udział 500 studentów. Raport powstał na zlecenie firmy produkującej elektroniczne legitymacje

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)