POPR Judo - mistrzostwa świata: porażka Mohamed-Seghir w I rundzie; 4 medale Francuzów

0

judo - mistrzostwa świata - Rio de Janeiro - Mohamed-Seghir - 63 kg kobiet - 81 kg mężczyzn

Reprezentantka Polski Halima Mohamed-Seghir odpadła już po pierwszej walce z rywalizacji w wadze do 63 kg kobiet na mistrzostwach świata w judo, które odbywają się w Rio de Janeiro. Zawodniczka Wybrzeża Gdańsk przegrała ze Szwedką Mią Hermansson.
Mistrzynią świata została Yarden Gerbi z Izraela, która w finale wygrała z Clarisse Agbegnenou z Francji; brazowe medale wywalczyły inna Francuzka Gevrise Emane oraz Anicka van Emden z Holandii.

W rywalizacji mężczyzn, w wadze do 81 kg, Polacy nie startowali. Mistrzem świata został Loic Pietri z Francji, który w finale pokonał Avtandilego Czrikiszwili z Gruzji. Brązowe medale dla innego Francuza, Alaina Schmitta i Iwana Worobiewa z Rosji.

W sobotę w wadze +100 kg wystąpi ostatni z reprezentantów Polski, Maciej Sarnacki.