POPR Kolarstwo - Kwiatkowski piąty w Tirreno-Adriatico

0

kolarstwo - Tirreno-Adriatico - Michał Kwiatkowski - Peter Sagan - Przemysław Niemiec

Przedostatni etap kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico przyniósł zmianę lidera klasyfikacji łącznej. Został nim Włoch Vincenzo Nibali z grupy Astana. Dotychczasowy lider, Chris Froome z Wielkiej Brytanii, jeżdżący w ekipie Sky, spadł na 2. Miejsce i traci do Nibalego 34 sekundy. Najlepszy z Polaków Michał Kwiatkowski z grupy Omega Pharma-Quick Step zajmuje 5. pozycję

Liczący 209 km etap, który zaczął się i zakończył w miasteczku Porto Sant'Elpido nad Adriatykiem, wygrał Peter Sagan. To już drugi sukces Słowaka z teamu Cannondale w tym wyścigu. W klasyfikacji łącznej Nibali, który w poniedziałek był drugi, przesunął się z trzeciej pozycji na pierwszą. Włoch wygrał w ubiegłym roku wyścig "od morza do morza" i był trzeci w Paryżu, na mecie Tour de France.

Jednodniowy lider tegorocznego Tirreno-Adriatico, Michał Kwiatkowski, spadł o lokatę, na piąte miejsce i traci do Sycylijczyka 58 sek. Z 12. na 8. miejsce awansował kolejny Polak, Przemysław Niemiec z Lampre-Merida, który traci blisko 3 minuty.

We wtorek zakończenie wyścigu - jazda indywidualna na czas na dystansie 9,2 km w miejscowości San Benedetto del Tronto.