POPR Skoki narciarskie - Norweg Bardal mistrzem na średniej skoczni; Stoch - 8. Norwegia liderem klasyfikacji medalowej

0

Skoki narciarskie - mistrzostwa świata - Bardal - Stoch - Kot - Żyła

Anders Bardal wywalczył złoty medal w skokach narciarskich na średniej skoczni na - rozgrywanych w Val di Fiemme - mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zajął 8. miejsce.

Na olimpijskim obiekcie w Predazzo Norweg, który prowadził już po I serii (103,5 i 100 m), o 4,2 pkt. wyprzedził Gregora Schlierenzauera z Austrii (98 i 97,5 m). Brązowy medal dla Petera Prevca ze Słowenii (102,5 i 98,5 m), który po I serii był 5.

Kamil Stoch był na półmetku na 2. pozycji, ale krótsza odległość w drugiej próbie (102 i 97 m) oraz zachwiane lądowanie sprawiły, że ostatecznie spadł na 8. lokatę. Maciej Kot na 11., a Piotr Żyła na 23. pozycji. Czwarty z Polaków, Dawid Kubacki, nie zakwalifikował się do II serii i zajął 31. miejsce.

Po sobotnich zwycięstwach Marit Bjoergen i Bardala w klasyfikacji medalowej mistrzostw świata prowadzi Norwegia z 3 złotymi, 3 srebrnymi i 3 brązowymi medalami. Po 1 złotym medalu mają ekipy Francji, Rosji, Szwajcarii i USA. W niedzielę odbędą się sztafety kobiet i mężczyzn w sprintach, sztafeta w kombinacji norweskiej oraz konkurs skoków drużyn mieszanych.