Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Powstał zespół monitorujący akty antysemickie

0
Podziel się:

Wicepremier-minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn w specjalnym liście poprosił polskie Gminy Żydowskie o informacje, dotyczące antysemickich zachowań wobec członków tej społeczności.

Rzecznik MSWiA Tomasz Skłodowski powiedział, że policja może zająć się wyjaśnianiem incydentów dopiero po otrzymaniu zgłoszenia. Dodał, że organy ścigania są zainteresowane informacją o każdej formie nękania groźbami czy uciążliwej korespondecji o treści antysemickiej.
Związek Gmin Żydowskich przyznał, że problemem jest zastraszenie osób, które otrzymują pogróżki. Związek poinformował, że miesiąc temu uruchomił program MAGEN, w ramach którego zebrano już ponad 20 zgłoszeń o pogróżkach o podłożu antysemickim. Większość zgłaszających pragnęła jednak pozostać anonimowa.
Związek podkreślił jednocześnie, że antysemityzm jest w Polsce statystycznie zjawiskiem marginalnym. W wydanym oświadczeniu Gminy Żydowskie poinformowały, że jednym z powodów uruchomienia programu MAGEN była napaść na Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha.
Policja niebawem zakończy śledztwo w sprawie ataku na rabina. Poinformował o tym na konferencji prasowej Komendant Główny Marek Bieńkowski. Komendant dodał, że jest już gotowy portret pamięciowy sprawcy ataku.
W Komendzie Głównej powstał zespół monitorujący akty antysemickie.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)